Будівництво котеджів в зимовий період – не просто, але можливо. Дуже часто можливо спостерігати будинки, які ростуть взимку з дерева, моноліту або ж з цегли. Й багато хто думає, що в цьому немає нічого хорошого. Але це не правда.
В сучасному світі можливо будувати будинки в холодну пору року, але потрібно це робити професіонально й враховувати всі нюанси, а саме:
– Роботу з матеріалами;
– Правильно організований будівельний майданчик.
Перевагами будівництва взимку є:
1) Економія на роботі та матеріалах. Будівельні матеріали стають дешевші в ціні у порівнянні з літнім будівельним сезоном. Це стосується й ціни за роботу, так як в цей період замовлень зазвичай менше й тому бригади можуть знижувати ціну за свої послуги;
2) Можливо зекономити час. Це перш за все стосується фундаменту. Якщо його залити восени, то весною ви вже можете отримати готові стіни й саме в цю пору можливо робити оздоблення, яке потребує теплої пори року.
Які ж можуть виникнути проблеми при будівництві та як їх вирішити?
1) Фундамент. Від земляних робіт в зимову пору року краще відмовитися. Замерзлий грунт приведе до нерівномірної усадки всієї будівлі. Стосовно заливки фундаменту, то її можливо робити й зимою. Тільки в даному випадку в бетон необхідно додавати протиморозні додатки, так як завдяки їм бетон бути стійким до замерзання.
2) Оздоблювальні роботи. З даними роботами можуть виникнути труднощі, а саме при фарбуванні, укладці плитки, шпаклюванні. Ці роботи відносяться до вологого типу будівництва й тому необхідно буде створювати та підтримувати необхідні умови на будівельному майданчику.
3) Укладання цегли. Найголовніше в цьому процесі – зберегти якість цементу. Цеглу можливо класти при температурах до – 10.
4) Короткий світовий день. Це значить, що потрібно буде додаткове освітлення й обігрів приміщення для якісного проведення будь-якої роботи. Тому на ділянці повинна бути електрика або ж генератор.
5) Спеціальне збереження будівельних матеріалів. Для сухих матеріалів потрібний додатковий захист від вологи. А для таких матеріалів, як дерево та цегла – підійде навіс, який можна не опалювати.
Отже, зимове будівництво може бути економічним та в деяких випадках навіть краще за якістю. Це особливо стосується дерев’яних будинків.