Будівництво льоху

В сучасному світі вважається, що будівництво льоху в приватному будинку вже в минулому і всі його функції замінює холодильник. Але чи так це? Консервацію найкраще зберігати в прохолодному місті. Стосовно холодильника – то рахунки за електроенергію постійно збільшуються, а крім того великі запаси домашньої заготівлі просто не поміститься в звичайний холодильник. Стосовно закупівлі в супермаркетах, то тут можливо купити майже все, але більшість продуктів на жаль відносяться до хімічної продукції й при цьому шкідливої. З цього випливає, що будівництво льоху є найкращим варіантом.

Будівництво льоху своїми силами

Який же краще обрати? Домашній або вуличний?
Перш за все необхідно ретельно обдумати кожну деталь. Багато хто обирає побудувати льох в будинку, але це не найкращий варіант, так як відвідувати його все одно приходиться не частіше одного-двух разів на тиждень. До того ж, будівництво льоху під будинком набагато складніше, чим на вулиці. Одним словом – не рекомендуємо.

Перш за все необхідно виявити рівень грунтових вод на земельній ділянці. Необхідно вирити свердловину на обраній ділянці 2,5 метри, вставити трубу й залишити її там на декілька днів, якщо з’явиться вода – то грунтові води знаходиться високо.
Не слід будувати льох дуже близько до будинку, так як в майбутньому можуть початися проблеми з грунтовими водами. Не будуйте його поруч з великими деревами, бо коріння здатне руйнувати цілісність конструкції.

Конструкції льоху

Їх багато, але основна відмінність між ними полягає в тому чи повністю вони поміщені в грунт або ж знаходяться над землею. Існує думка, що заглиблені конструкції кращі з точки зору коливання температури. Але насправді, великої ролі це не відіграє.

Котлован

Перш за все необхідно підготувати під’їзні шляхи до майбутнього будівництва. Потім йде етап розмітки. Довжина зачасту – не більше 3,5 метрів, а ширина – 2-2,5 метри. Котлован під ці розміри повинен бути набагато ширше. Якщо грунт м’який, то стіни робляться з відкосами.

Матеріал

Льох будують з найрізноманітніших матеріалів. Найкращі варіанти – граніт, сланець, червона цегла, бетонні блоки. Не підходить – шлакоблок, пінобетон, силікатна цегла.

Підлога

Найкращим варіантом є бетонна основа на подушку з залитого бітумом щебню.

Стіни

Монолітні бетонні – варіант не дешевий, але найдійний та довговічний. Заливати стіни потрібно одночасно для того, щоб не було напруги на стиках.

Дах

Який дах обрати, буде залежати від конструкції. Можливо перекрити бетонною плитою, а можливо використати бруски та не обрізну дошку. Все буде залежати від навантаження.

Вхід

Традиційно будується невеликий будиночок над входом в льох. Або ж можна поставити звичайні двері, але тоді необхідно придумати захист від опадів.

Сходи

Сходи робляться на повну довжину стопи людини та бажано з бетону гарної якості з армуванням.

Гідроізоляція

Це є обов’язковим пунктом. Необхідно перед початком робіт вирівняти та відштукатурити стіни. Для цього використовують цементно-піщаний розчин у співвідношенні 1/2. На нього вже й наноситься розчин гідроізоляції.

Вентиляція

Є важливим пунктом для підтримки оптимальної температури та вологості. Якщо упустити цей пункт, то ваші продукти можуть швидко згнити. Для цього необхідно лише 2 труби діаметром 12 см. Одну слід встановити під самою стелею, а іншу ближче до підлоги. В сильні морози отвори можна закривати утеплювачем (солома або сухе листя, пінопласт, мішковина).

Наші сторінки Facebook та Instagram

Робота з нами
зрозуміла та прозора

Схема
Ви залишаєте
заявку на сайті
01
02
Наш фахівець зв’язується з Вами,
уточнює деталі
Ми розраховуємо
вартість, терміни робіт
03
04
Складаємо і
підписуємо договір
Наші фахівці виїжджають до Вас,
приступають до роботи
05
06
Ми видаємо всю
необхідну документацію
Дякуємо за заявку
Залиште заявку на безкоштовний виїзд спеціаліста
Або телефонуйте: +38 067 540 38 00
За роки існування компанії
побудовано 25+ крупних об’єктів
проєкти

Будівництво цеху з виробництва комбікормів та преміксів

Полтавська область

ТОВ «Дельта»

Полтавська область, с. Селещина

Будівництво цеху з виробництва комбікормів та преміксів

Капітальний ремонт свердловин

Полтавська область

ПрАТ «НАФТОГАЗВИДОБУВАННЯ»

Семиренківський та Мачухівський ГКР, Полтавська область

Роботи з рекультивації, облаштуванню шламових амбарів, влаштуванню доріг з плит, облаштуванню сверловин під закачку СПВ в пласт, капітальному ремонту свердловин Семиренківського та Мачухівського ГКР. Ремонт адміністративних та допоміжних приміщень

Будівництво комплексу переробки масляних культур

Дніпропетровська область

ТОВ «Орільське об’єднання елеваторів»

Дніпропетровська область, м. Перещепино

Будівництво комплексу переробки масляних культур

Реконструкція лінії приймання сировини залізничним транспортом

Миколаївська область

ТОВ «Бандурський олійноекстраційний завод»

с. Бандурка, Первомайський завод, Миколаївська область

Роботи з реконструкції лінії приймання сировини залізничним транспортом

Реконструкція адміністративних будівель

Полтавська область

ТОВ «Алмаз-Люкс»

С. Соснівка, Полтавська область

Реконструкція адміністративних будівель, їдальні, будівництво господарських підсобних будівель

Готові відповісти
на будь-яке ваше питання
Контакти
адреса офісу:
м. Полтава, вул. Р.Кириченко, 1