Ландшафтний дизайн – заходи, які направлені на оформлення земельної ділянки, а саме облаштування газонів, клумб, організація освітлення, поливу та інше.
Влаштовуючи територію будинку, багато власників не поспішають звертатися до ландшафтного дизайнера. Багатьом може здатися, що облагородити ділянку дуже просто. Але через брак досвіду виникають проблеми, оскільки підхід до даного питання повинен бути системним.
Які основні помилки при створенні ландшафтного дизайну?
Однією із помилок є слідування емоціям та власним фантазіям. Так як завжди необхідно враховувати рекомендовані відстані між деревами та кущовими насадженнями, а при проектуванні доріжок – необхідно враховувати потреби усіх мешканців будинку. Тобто всі рішення та ідеї повинні бути раціональні та ретельно обдумані.
Нижче наведено принципи, якими потрібно керуватися при проектуванні ландшафтного дизайну.
Принцип 1 – обов’язкове врахування загальної концепції та стилю саду.
Всі рослини, дерева, архітектурні композиції повинні бути грамотно розміщені один до одного та до самої будівлі. Найкраще ландшафт спроектувати на початку будівництва котеджу. Стосовно використання стилів то найкраще поєднувати 2 стилі, але не більше.
Принцип 2 – створення зон, які є функціональними. Ландшафт необхідно поділити на окремі зони, найчастіше їх поділяють на:
1) Город;
2) Зону для відпочинку;
3) Зону для господарських будівель.
Межі цих зон найкраще виокремлювати огорожами або ж декоративними бордюрами.
Принцип 3 – вміння поєднувати елементи, це стосується і величини садових композицій, форми, відтінків рослин та фактура. Відтінок має бути присутнім протягом всього року, а не тільки в окремий період.
Принцип 4 – обов’язкове врахування природного середовища даного регіону. Насадження необхідно саджати спираючись на кліматичні умови та характеристику грунту. Стосовно старих рослин – то їх не потрібно позбуватися, а найкращим варіантом буде омолодити.
Якщо на поверхні є природна низина – то гарним варіантом буде переробити її в штучну водойму.
На будь-якому етапі слід не поспішати, виконувати всю роботу поступово. По завершенні висадки рослин – можна переходити до прокладення комунікації та дорожнього покриття. І нехай по закінченню роботи ваша територія навколо котеджу стане по-справжньому красивою та привабливою для вас та ваших близьких.