Сучасні сендвіч-панелі – найбільш універсальний будівельний матеріал, який застосовується як в промисловому, так і житловому будівництві.
Має такі переваги:
– короткі терміни зведення або ремонту будівель;
– легкий – саме тому споруда не буде потребувати додаткової основи. Незначна вага полегшує транспортування та монтаж;
– стійкий до вогню. Матеріал повністю відповідає стандартам пожежної безпеки, тому може використовуватися в будь-якому типові приміщення;
– тривалий в експлуатації;
– стійкість до механічних пошкоджень;
– має гарну звукоізоляцію;
– незначний бюджет у зведенні споруди й це дозволяє добре зекономити кошти;
– велика кількість кольорів. Легко підібрати оптимальний колір та відтінок для стін та покрівлі й при цьому щоб мав гармонійний вигляд серед інших об’єктів та ландшафтного дизайну;
– екологічний та безпечний для людини – має стійкість до утворення цвілі та грибків.
Недоліки
До недоліків слід віднести те, що конструкція облицювання служить до 50 років. Вона не така міцна і стійка в разі якось надзвичайної катастрофи (ураган, землетрус). При зведенні об’єкту з матеріалом слід обережно поводитися – не опиратися на нього, ставати на нього ногами, ходити по ньому. Якщо на панель занадто багато потрапить води – то вона може стати непридатною для будівництва. В окремих випадках може бути послаблення сигналу мобільного телефону в середині зведеного об’єкта.
Сендвіч панелі застосовують для облицювання стін та покрівлі. Складаються з трьох шарів – два листи жорсткого матеріалу, а між ними шар утеплювача. З’єднані між собою методом пресування (гарячого або холодного).
Види сендвіч-панелей:
1) Стінові сендвіч-панелі – ними облаштовують зовнішні стіни, стелю, а також міжкімнатні перегородки. Сендвіч-панелі для фасаду виготовляють з різних матеріалів природного та синтетичного походження.
2) Сендвіч-панелі для покрівлі – їх виготовляють з оцинкового сталевого сплаву, мають рельєфну поверхню, таким чином щоб атмосферні опади не затримувалися на поверхні.
З сендвіч-панелей будують одно та багатоповерхові будівельні об’єкти. Також їх використовують для утеплення приміщень будь-якого типу.
Найчастіше з даного матеріалу будують – складські приміщення, офіси, адміністративні приміщення, ферми, зерносховища, фруктосховища, овочесховища, торгові павільйони, спортивні комплекси.