Прагнення жити в місті призводить до того, що великій кількості людей необхідно жити на дуже обмеженій ділянці простору, а саме проживати у багатоквартирному будинку. Тому шумоізоляція стін, підлоги, стелі – є важливим і необхідним процесом, який зменшує кількість шуму, який надходить в приміщення.
Перш за все необхідно розібратися, який шум є нормою. Це прописано в Законі України “Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення».
В житловому приміщенні допускається такий рівень шуму:
в денний час (08:00-22:00) -– 40 дБА (55 дБА – максимальний показник)
у нічний (22:00-08:00) – 30 дБА (45 дБА – максимальне значення).
Стосовно ремонтних робіт – можна проводити в будні дні з 8.00 до 21.00.
Якщо існує проблема з шумом у квартирі, необхідно визначитися що треба зробити – звукоізоляцію чи звукопоглинання.
У чому ж відрізняються ці поняття?
Шумоізоляція або звукоізоляція – є важливою тоді, коли необхідно знизити рівень шуму з сусіднього приміщення або ж з вулиці. Вона перешкоджає звуковим хвилям завдяки стінам та перекриттям. Якість залежить від обраного матеріалу для даних конструкцій.
Звукопоглинання – створення акустичного комфорту в приміщенні. Звукові хвилі поглинаються, менша їх частина відбивається і це призводить до зниження шуму в приміщенні.
Джерелами небажаного шуму можуть бути:
– вентиляційна система;
– розетка;
– стояки опалення та водопровідної системи;
– вікна;
– двері.
Способи виникнення шуму бувають:
– повітряний – звук, який передається через повітря. Джерело виникнення – шум машини за вікном, плач дитини, голосна музика та ін.
– ударний – взаємодія сусідів з нашими стінами. Це може бути переміщення меблів, забивання цвяха, кроки над вами.
– структурний – виникає через вібрації. Наприклад – робота кондиціонеру, гул ліфту та ін.
Які ж матеріали використовують для шумоізоляції:
– мінеральна вата – найдоступніший матеріал, має екологічні властивості, стійкий до вогню. Використовується для будь-яких поверхонь. Не використовується для квартир де є підвищена волога.
– пробокові листи – ними покривають стіни, стелю та підлогу. Завдяки цьому матеріалу в приміщенні добре утримується тепло. Даний матеріал використовується при великих перепадах температури.
– ЗІПС панелі – підходить для безкаркасної шумоізоляції. В складі містить мінеральну вату та гіпсове волокно. З недоліків можна виокремити велику вагу.
– пінополіетилен – дешевий та простий матеріал для монтажу, але має невелику ефективність.
– мембрани звукоізоляції – підходить для будь-яких поверхонь і при цьому площа в приміщенні не зменшується.
Перш ніж приступити до шумоізоляції стін необхідно заповнити всі щілини, підвищити товщину конструкцій, при можливості замінити двері.
На звукоізоляцію витрачаються чималі кошти, тому слід подумати про страхування помешкання. Матеріали для ізоляції стійкі до впливу вогню, але якщо затоплять сусіди – то більшість з матеріалів буде вже не придатною. А це значить, що необхідно буде все переробляти. Кращим варіантом буде, якщо непередбачені витрати покриє страхова компанія.