Найперше завдання при здійсненні будівництва або реконструкції будь-якого об’єкту – обрання фундаменту.
Але як не помилитися у виборі?
Найчастіше обирає матеріал фундаменту для будівлі проектувальник. В даному випадку замовника буде лише цікавити його вартість та терміни роботи. За надійність фундаменту відповідає той, хто розробляє проект. Дана схему є правильною, так як кожен повинен займатися своєю справою. Вашим завданням є лише обрати справжнього спеціаліста.
Чим же керується проектувальник при виборі фундаменту?
Для вибору типу фундаменту необхідні:
– вихідні дані, а саме геологія ділянки, наявність грунтових вод, рельєф ділянки, глибина промерзання грунту на місцевості для забудови;
– тип будівлі, кількість поверхів, матеріал стін, технологія будівництва.
Аналіз усіх цих даних призводить до правильного вибору типу фундаменту. В деяких випадках проектувальники пропонують замовнику декілька варіантів, серед яких замовник повинен обрати один. Вибір буде залежати від ціни, швидкості зведення або реконструкції та іншого.
Які ж найосновніші види фундаменту існують?
1. Стрічковий фундамент – може бути зі збірних елементів, які виготовляються на заводі або ж монолітним, який залитий на будівельному майданчику. Стрічковий фундамент буває бутовим, який застосовується частіше при будівництві парканів. Має повільну швидкість роботи, так як укладання каменю – це мистецька робота з використанням фізичної праці.
Стрічковий фундамент є одним із найпопулярніших і універсальних типів фундаменту, так як вирішує багато завдань. А саме швидкість будівництва, гарна несуча здатність, надійність встановлення та інше. Чого ж його не використовують постійно? Тому, що він дороговартісний або ж у випадку коли він є економічно невигідним.
2. Стовпчастий фундамент – частіше всього застосовується при будівлі легких об’єктів, каркасних будинків або будинків із дерева. Існують такі види стовпчастого фундаменту: бетонний, дерев’яний та бутовий.
3. Плитний фундамент. Найрозповсюдженіший у всьому світі. Є надійним, практичним, а також володіє великою несучою здатністю. Недоліком є його ціна, так як є дороговартісним. У випадку просадного грунту – необхідно замінити його або ж шукати грунт глибше. В цьому випадку допомагає геологічне дослідження, яке дозволяє визначити необхідний шар грунту.